Zöld hírek
Illetékesek csütörtökön megerősítettek a hírt, miszerint a héten megkezdték a napelemek felhelyezését a Fehér Ház tetejére – adja hírül a The Washington Post. Barack Obama ezzel három éves adósságát törleszti, ugyanis még 2010-ben tett ígéretet arra, hogy az elnöki otthon is csatlakozni fog a napenergiát hasznosító háztartások táborához.
A kínai napelemgyártók a jövőben is megtarthatják meghatározó részesedésüket az európai piacon, miközben Európában új piaci egyensúly alakul ki fenntartható árakon, így értékelik Pekingben és Brüsszelben annak a tárgyalássorozatnak az eredményét, amely a hétvégén tett pontot a hónapok óta kereskedelmi háborúval fenyegető vitára.
Szatmárnémeti lakosságának közel háromnegyedét képes lenne ellátni villanyárammal az a napelempark, amelyet Sárközújlakon épít egy sevillai székhelyű nemzetközi cég. A Szatmár.ro-nak elsőként sikerült beszélgetnie a vállalat képviselőivel.
Pont került az EU és Kína közt a napelemgyártás kapcsán kialakult háborús hangulatnak, miután megoldást találtak a hónapok óta kereskedelmi háborúval fenyegető vitára. A kínaiak dominánsak maradnak, de már csak az európai piaci egyensúly érdekében fenntartható árakon.
Az MTA Természettudományi Kutatóközpont Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézet (MFA) kutatói által kifejlesztett szélesszögű ellipszométeres vékonyréteg minősítő eljárást idén az amerikai, japán és európai szabadalmi hivatal is védetté nyilvánította.
Az elmúlt napokban sokat sütött a nap Németország fölött, és ennek köszönhetően a napcellák rengeteg elektromos áramot termeltek. A német napelemeket élőben monitorozó SMA Solar Technology adatai alapján a csúcsidőszakban 23,9 gigawatt volt a termelés, ami újabb termelési rekordot jelent az ország életében.
Az Európai Bizottság büntető, dömpingellenes vámokat rótt ki a kínai napelemek Európába történő importjára kedden, annak ellenére, hogy ezt az iparág jelentős része ellenezte. Az ipar néhány képviselője kifejezték véleményüket a PV magazinnak.
Van pár fogalom amit napelemekkel kapcsolatban hallatunk.. Poli-, vagy monokristályos napelemek, valamint szigetüzem, és hálózati visszatáplálás. Első gondolatunk, melyiket vegyem?
Míg az energiapolitika szerint Magyarország jó úton jár a megújuló energiaforrások, ezen belül a napenergia felhasználásának bővülését tekintve, a szakma korántsem látja ennyire rózsásan a helyzetet.
Az eddigi hírek szerint 2013. június elején az Európai Unió védővámokat fog bevezetni a kínai napelemek és napelem részegységek Európába történő behozatalára. Becslések szerint ennek mértéke átlagosan 60 % lesz. A védővámok bevezetése várhatóan negatív hatással lesz a hazai szolár iparra is, hisz így a napelemes erőművek ára jelentős mértékben nőni fog. A jelentős mértékű...
Egy érdekes cikk a http://megujulok-maskent.blog.hu/ -n: Az elmúlt néhány évben számos ország bőkezű támogatási rendszert léptetett életbe a megújuló energiaforrások, köztük a napelemes áramtermelés elterjesztésért. Németország, Olaszország, Spanyolország hatalmas, 10-20 évre szóló, évi kb. 20 milliárd eurós támogatási vállalásokat tettek. A hatás nem maradt...
Nem tudja kifizetni kötvényeseit a kínai Suntech Power Holdings, a világ legnagyobb napelem-gyártó cége. A társaságnak március 15-én 541 millió dollár értékben kellett volna kifizetnie a hitelezőit, de közölte, hogy nem képes teljesíteni a vállalását - írja a BBC.
Az Európai Bizottság 2013 március 5-ével elrendelte azon napelem modulok és az azok előállításához szükséges cellák és wafer-ek (szilícium ostya) importregisztrációját, melyek többségében, vagy egészben kínai gyártásból kerülnek az EU-ba. Az intézkedés várhatóan az EU-ba érkező kínai napelem import azonnali drasztikus visszaesését eredményezi.