Zöld hírek
A káros anyagok kibocsátásának több mint 80 százalékos csökkentését szeretné elérni 2050-re az Európai Bizottság, ehhez azonban a testület szerint arra van szükség, hogy az energiatermelést csaknem teljes egészében mentesítsék a széndioxid-kibocsátástól.
A kanadai környezetvédelmi miniszter azt mondta, hogy országa számára Kiotó a múlt, és szerinte a klímaváltozás elleni küzdelemben nem ez a megfelelő út Kanadának.
Ausztriában megközelítőleg 2 millió épület található, melynek 75%-a családi- és társasház. Környezettudatos ország lévén ezeknek a lakóépületnek a fűtési igény csökkentését tűzték ki az energia stratégia egyik fő céljaként.
Először 2010-ben érte el a 10 milliárd tonnát egy esztendő teljes szén-dioxid-kibocsátása, ezzel veszélybe kerül az a cél, hogy a Föld átlaghőmérséklete ne legyen magasabb 2 fokkal az iparosodás előtti szinthez képest. Az új üvegházgáz-rekordot a Kelet-Angliai Egyetem (UEA) Tyndall Klímakutató Központja mérte.
Lemond Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyi államtitkára. A hírt maga Bencsik János erősítette meg egy Facebook-bejegyzésben péntek kora este, miután az Indexen megjelent a lemondásáról szóló hír.
Rendkívül hátrányosan érinti a hazai szolárszektort a megújulótámogatási rendszer bevezetésének újabb csúszása, a MANAP Iparági Egyesület szerint jövőre tíz megawatt kapacitás nem épül meg.
Az áramszolgáltatók díjazzák, ha fogyasztóik védik a környezetüket, ezért (és egy rendeletnek köszönhetően) olcsóbban kínálják számukra az áramot. A kérdés, hogy milyen feltételekkel? És hogy mi az értelme az alapárnál 10 %-al drágább tiszta áramnak? H, Geo és Zöld tarifa.
Nem a közlekedés során, és nem az ipari termelésben használjuk el a legtöbb energiát, hanem otthonainkban: az összes 40%-át. A nagy részét fűtésre és hűtésre, ezért uniós és hazai cél a háztartások energiaigényének visszaszorítása. A követelményeket, célokat egyelőre jobban látjuk, mint azt, hogyan érjük el, hogy pár év múlva csak alig fogyasztó otthonok épüljenek....
Egy több éven át készült tudományos kutatás szerint belátható időn belül gazdaságosan lehet az űrbe telepített naperőművekkel elektromos áramot termelni és a földre sugározni.
Villamos energiát sokféle módon állítanak elő napjainkban, ezek túlnyomó többsége káros hatással van környezetünkre, sőt egészségünkre is.
Napelemekkel borítana egy kétszáz négyzetméteres levélformát App Verheggen holland művész, és a megtermelt energiával a levél fonákjára szerelt kondenzátorokat működtetné: azok pedig a Szahara levegőjéből kivont nedvességet fagyasztanák jéggé.
A kormányok egyelőre képtelenek megoldást találni az éghajlatváltozásra és az energiaválságra, sokan a civil kezdeményezésektől várnak áttörést.
A következő húsz évben folyamatosan emelkedő áramárakkal szembesülhetnek az európai fogyasztók a növekvő megújuló-energiatermelés következtében, derül ki egy kiszivárgott, az Európai Bizottság számára készített jelentésből - számol be a Financial Times.
Közösen épít ki energiahatékonysági tanácsadó hálózatot a nyugat-dunántúli térségben a bécsi és a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, az ausztriai Energiagazdálkodási Intézet, valamint a Centrope közép-európai régiót Magyarországon képviselő Ceurina Kft.
A lakossági programokból eddig csak egy pályázat zárult le, de azt is felfüggesztették két nap után. A másodikat most írták ki. Az energiás pályázatok nehézkessége Brüsszelnek is feltűnt, átszervezik a pályázati alapokat.